نوشته شده توسط : dellaram

کوهستان هونگ‌شان یا کوه زرد در چین

 

کوهستان هونگ‌شان یا کوه زرد در رشته کوه جنوب استان آنهویی در شرق چین واقع است. این کوه به دلیل مناظر زیبای آن از جمله غروب، درختان کاج و قله‌های گرانیت میان ابرها موضوع مکرر نقاشی‌های سنتی چینی و ادبیات، و همچنین عکاسی‌های مدرن می باشد.کوهستان هونگ‌شان یکی از مکان‌های مهم توریستی در چین است و در سال ۱۹۹۰ به عنوان مکانی ترکیبی (طبیعی _ فرهنگی) در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است.در تور چین 94 از دیدن این مکان لذت خواهید برد.

 

در این کوه پلی قرار دارد که به قدری خطرناک است که گردشگران عادی اجازه عبور از روی آن را ندارند. مطتالدر تور چین عید 94 از بازدید این مکان لذت خواهید برد.

 

این کوه دارای تله کابین هم می باشد که برای سوار شدن بر روی این تله کابین باید دل و جرات کافی و همچنین علاقه مندی به طبیعت شگفت انگیز چین داشته باشید.در تور چین نوروز 94 به دیدن این جاذبه توریستی بروید.

 

مطالب مرتبط:

 :: موضوعات مرتبط: تور چین , ,
:: برچسب‌ها: دیدنی های چین , جاذبه های چین , مناطق توریستی چین , جاذبه های گردشگری چین ,
:: بازدید از این مطلب : 47
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 اسفند 1393 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dellaram

شهر ممنوعه چین

شهر ممنوعه که به روایتی وسیع ترین و کاملترین مجموعه معماری چوبی دنیاست در سال 1406 میلادی با دستور "جو دی" دومین امپراتور سلسله مینگ آغاز و ظرف 14 سال ساخته شد. این اثر حدود 72 هکتار مساحت دارد و دیواری با ارتفاع 10 متر و خندقی با عرض 52 متر دور تا دور این مجموعه را فرا گرفته است. دیوار های این مجموعه بسیار ضخیم هستند و طوری طراحی شده اند که در برابر آتش توپخانه آن زمان مقاوم بوده اند.در تور چین 94 از دیدن این مکان لذت خواهید برد.

 

 

 

این اثر نادر با ساختگاهی مستطیل شکل مساحتی حدود ۷۲ هکتار را در برمی گیرد. ابعاد آن ۹۶۱ متر طول در امتداد شمال به جنوب و ۷۵۳ متر عرض در امتداد شرق به غرب است. دیواری با ارتفاع ۱۰ متر و خندقی با عرض ۵۲ متر دورتا دور مجموعه را فراگرفته‌است. دیوار در هر ضلع خود یک دروازه را جای داده‌است.در تور چین نوروز 94 به دیدن این جاذبه توریستی بروید.

 

 تعداد قصرها و اتاق‌ها در شهر ممنوعه بسیار زیاد است. می‌گویند جمعاً ۹۹۹۹٫۵ اتاق در آن وجود دارد. به اعتقاد پیشینیان چینی، اقامتگاه امپراتوران آسمانی دارای ۱۰ هزار اتاق است و امپراتورانی که پسر امپراتور آسمانی دانسته می‌شدند باید خویشتندار بوده و نمی‌بایست از شمار اتاق‌های امپراتور آسمانی تجاوز می‌کردند. از این رو شمار اتاق‌های شهر ممنوعه نیم اتاق کمتر از شمار اتاق‌های کاخ آسمانی است.در تور چین عید 94 از بازدید این مکان لذت خواهید برد.

 

 

 مطالب مرتبط::: موضوعات مرتبط: تور چین , ,
:: برچسب‌ها: دیدنی های چین , جاذبه های چین , مناطق توریستی چین , جاذبه های گردشگری چین ,
:: بازدید از این مطلب : 44
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 اسفند 1393 | نظرات ()

صفحه قبل 1 صفحه بعد